Kamera on-line

Powiat rozpoczyna kolejną ważną inwestycję drogową. Przebudowana zostanie ul. Królowej Jadwigi na os. Piastów

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu podpisało umowę na kompleksowy remont ulicy Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Prace ruszą w najbliższych tygodniach, obecnie wykonawca uzgadnia projekt organizacji ruchu. Wiadomo, że droga nie zostanie całkowicie zamknięta, należy spodziewać się jednak pewnych ograniczeń w ruchu.

Na remont samorząd zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja pochłonie 2 mln 300 tys. zł, połowa pochodzi z budżetu powiatu.

Po zakończonej inwestycji właściwie wszystkie główne drogi na os. Piastów będą wyremontowane. Co istotne, na ulicy Królowej Jadwigi przybędzie prawie 80 nowych miejsc parkingowych. Nawierzchnia zostanie też solidnie wzmocniona.

Remont ulicy to kontynuacja modernizacji dróg na osiedlu Piastów, wcześniej starostwo wyremontowało tam ulicę Krzywoustego, a także al. Lisa. Wszystkie wymienione drogi to właściwie kluczowe szlaki komunikacyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ulice dojazdowe do licznych zakładów pracy.

Powiat jednocześnie prowadzi inną inwestycję drogową, to przebudowa drogi z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś. Tam prace są już zaawansowane. Remont również prowadzony jest z pieniędzy starostwa oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

AL

Królowej.jpeg

×

Zapisz się do newslettera