Kamera on-line

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu placówką wielospecjalistyczną

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowy podział szpitali do walki z koronawirusem. Znikają szpitale jednoimienne, a w nowym podziale widnieją trzy poziomy zabezpieczenia medycznego. Na najwyższym znalazły się szpitale wielospecjalistyczne.

- Są to szpitale, w których będą musiały się znajdować oddziały internistyczny i chorób zakaźnych, oddział chirurgii ogólnej, położnictwa i neonatologii, oddział neurologiczny, kardiologiczny, intensywnej terapii, ale także oddział ortopedyczny z ortopedią narządu ruchu – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Na tej liście wskazano dziewięć szpitali w kraju. To placówki we Wrocławiu, Grudziądzu, Puławach, Krakowie, Warszawie, Białymstoku, Tychach, Poznaniu i Kędzierzynie-Koźlu.

Dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na chwilę obecną nic się nie zmienia, przyjęcia pacjentów odbywają się tak, jak do tej pory.

- Nadal utrzymujemy 90 łóżek dla pacjentów covidowych i około 200 łóżek dla pacjentów, których przyjmujemy do szpitala z innymi schorzeniami – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor ZP ZOZ.

Drugi poziom – według nowego podziału – to 87 szpitali z oddziałami internistyczno-zakaźnymi. Trzeci poziom to izolatki w każdej z placówek powiatowych.

al

szpital foto2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera