Kamera on-line

Europejski Kongres Gospodarczy

W dniach od 15 do 17 kwietnia br w Katowicach odbył się Europejski Kongres Gospodarczy, w którym uczestniczył Starosta Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego Józef Gisman. Kongres został podzielony na kilkanaście paneli tematycznych poświęconych biznesowi w wymiarze europejskim, w który wpisuje się między innymi pomysł poligeneracji planowany do realizacji przez Zakłady Azotowe „Kędzierzyn” S.A oraz Południowy Koncern Energetyczny. Jak stwierdził uczestniczący w panelu pt. „Sektor chemiczny – globalny rynek, uwarunkowania europejskie” Starosta – rynek usług proekologicznych połączony ze wspieraniem innowacji w przemyśle chemicznym na największą szansę stać się motorem rozwoju Powiatu, całego regionu opolskiego oraz kraju.

Partnerem tej sesji był kędzierzyński gigant z branży chemicznej. W dyskusji na temat: „Inwestycje odpowiedzią na wyzwania rynku – nowe kierunki, produkty
i technologie” można było zobaczyć ciekawą prezentację Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” S.A. poświęconą zamierzeniom koncernu.

Kongres gościł ponad 300 prelegentów, kilkunastu reprezentantów rządu oraz pięciu komisarzy unijnych. Było to więc znaczące wydarzenie gospodarcze w naszym regionie, które odbije się echem w całej Wspólnocie Europejskiej.

×

Zapisz się do newslettera