Szpital w Kędzierzynie-Koźlu dziś zmienia się w placówkę wielospecjalistyczną

Na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia będzie leczył pacjentów zakażonych koronawirusem, jednocześnie wymagających wielospecjalistycznego leczenia. W całym kraju działać będzie 9 takich jednostek. Faktem jest, że kozielska placówka funkcjonuje tak już od 22 czerwca.

Najważniejszą dla mieszkańców powiatu informacją jest to, że dla nich na chwilę obecną nie zmienia się praktycznie nic. Szpital w Koźlu nadal utrzymuje 90 łóżek covidowych i ponad 200 dla pacjentów z innymi chorobami. Odbywają się planowe zabiegi czy wizyty dla pacjentów niezakażonych. Również oddział dziecięcy normalnie przyjmuje pacjentów niezakażonych.

Obecnie w placówce hospitalizowanych jest 6 mieszkańców naszego powiatu. Ogółem przebywa w niej 34 dorosłych pacjentów z rozpoznanym zakażeniem, w tym jedno dziecko. W szpitalu nie ma osób z podejrzeniem zakażenia (takie osoby w myśl nowego rozporządzenia mają nie być kierowani do jednostek wielospecjalistycznych, a taką jest teraz szpital w Koźlu).

Wkrótce napiszemy o tym, jak dokładnie funkcjonować będzie szpital w Kędzierzynie-Koźlu w myśl wchodzących od dziś zmian związanych z rządową, jesienną strategią walki z epidemią.

al

szpital foto kozle.jpeg