Kamera on-line

Emocje w Cisku

W Cisku zakończył się pierwszy z serii turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży organizowany w ramach projektu „Zdrowo – transgranicznie i sportowo” przez Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski oraz czeską Gminę Svetla Hora.
Otwarcie turnieju i zarazem całego projektu
Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wspólnie Wicestarosta Marek Matczak z Burmistrzem Svetlej Hory Vaclavem Vojtiskiem oraz Wójtowie Gmin Cisek, Polska Cerekiew oraz radny powiatowy Mirosław Andrejczuk.
Podczas dwudniowych zawodów w tenisie stołowym na dziesięciu stołach zmagało się blisko dwustu młodych zawodników z Czech i Polski. Zabawy i rywalizacji było co niemiara i znakomicie zaprezentowały się szkoły podstawowe z czeskiego Vrbna pod Pradziadem oraz podstawówka i gimnazjum z pobliskiej Polskiej Cerekwi. Z tych szkół pochodziło najwięcej zwycięzców w poszczególnych kategoriach chłopców i młodzieży.
Podsumowanie pierwszego dnia turnieju
Rozgrywki młodzieży gimnazjalnej
Podczas zawodów młodzież z Polski i z Czech miała okazję wspólnie zwiedzać Ludowy Klub Jeździecki „Lewada” w Zakrzowie, gdzie przygotowano im przejażdżki na koniach oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Laureaci rozgrywek z nagrodami i dyplomami
W Lewadzie
Przejażdżki na koniach w Lewadzie

×

Zapisz się do newslettera