Kamera on-line

Drogowcy poszerzają drogę z Większyc do Radziejowa. Stanie się dużo bardziej bezpieczna

To właśnie na wrzesień i październik ekipy zaplanowały prace związane z nawierzchnią. Wąska niegdyś droga w gminie Reńska Wieś jest poszerzana do sześciu metrów, dodatkowo pojawi się pas, który będzie mógł być wykorzystywany przez rowerzystów.

Droga będzie też solidnie wzmocniona, tak by uodpornić ją na przejazdy samochodów o większym tonażu. Same pobocza zostaną utwardzone, by trasa stała się bezpieczna dla ruchu. Na dwóch przejściach dla pieszych drogowcy zamontują aktywne oznakowanie oraz solarne latarnie uliczne, a dodatkowo przy drodze pojawi się solarny, radarowy wyświetlacz prędkości pojazdów. Roboty zakończą się w październiku.

Umowa z firmą zamknęła się kwotą 1 mln 800 tys. zł, z tego połowę powiat kędzierzyńsko-kozielski zdobył z Funduszu Dróg Samorządowych. To nie jedyna duża inwestycja samorządu w tym roku, powiat lada moment ruszy z przebudową ul. Królowej Jadwigi na osiedlu Piastów w Kędzierzynie, wciąż uzgadniane są szczegóły organizacji ruchu na czas inwestycji. Trwają też remonty cząstkowe uszkodzonych dróg, które zlecane są na bieżąco.

AL

Droga do Radziejowa1.jpeg

Droga do Radziejowa2.jpeg

droga do Radziejowa3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera